ضمن تشکر از این حرکت خودجوش کوهنوردان شهرستان بابل برای مشاهده جزئیات بیشتر به وبسایت گروه کوهنوردی آرش کمانگیر مراجعه فرمائید:

http://www.arashkamangir.ir/post/116

+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در یکشنبه هفتم آبان 1391 و ساعت 16:3 |
سه شنبه شب دوم آبانماه برنامه رادیوئی خط پایان رادیو جوان با حضور کاوه کاشفی (رئیس هیات کوهنوردی استان تهران) و حضور تلفنی محمود شعاعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و حسین بلند اختر و مهدی فرهادی از اعضاء تیم ترانگو برگزار گردید که بخش عمده این برنامه اختصاص داشت به انتقادات و گلایه های اعضاء تیم ترانگو از مدیریت فدراسیون فدراسیون و همچنین پاسخهای این مقام مسئول .

ضمن تشکر از امیر حسین ناظمی که فایل صوتی این برنامه را تهیه نمودند.

برای دریافت فایل این برنامه اینجا را کلیک کنید. 

توضیح:در صفحه دانلود فایل مذکور با کلیک راست در محل مربوطه گزینه Save Target as را انتخاب کنید.

+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در چهارشنبه سوم آبان 1391 و ساعت 8:21 |

امشب ساعت 21:30 الی23 مصاحبه شبکه رادیویی "رادیو تهران" مصاحبه ای با دو تن از اعضاء تیم برج ترانگو ترتیب داده که شما را به شنیدن این برنامه دعوت می کنیم.

این برنامه را می توانید روی موج FM94 و IM1322مشاهده کنید.

 

+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در یکشنبه پانزدهم مرداد 1391 و ساعت 19:22 |

باشگاه کوهنوردی همت شمیران طرحی جالب را برای حمایت مالی از تیم ترانگو به اجرا گذارده است.

 اعضاء تیم ترانگو مراتب قدردانی خود را از این حرکت اعلام می دارند و امیدواریم که اینگونه فعالیتها باب جدیدی باشد برای حمایت بدنه جامعه کوهنوردی کشورمان از فعالیتهای نو وشاخص کوهنوردان کشور.

برای مشاهده جزئیات این طرح به وبسایت گروه کوهنوردی همت شمیران مراجعه فرمائید.


برچسب‌ها: حمایت مالی از تیم
+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در دوشنبه هشتم خرداد 1391 و ساعت 9:26 |

رییس هیئت كوهنوردی تهران: صعود به برج‌های ترانگو برترین صعود ایرانی‌ها محسوب می‌شود.

استان تهران- رییس هیئت كوهنوردی استان تهران گفت: صعود كوهنوردان ایرانی به برج‌های 'ترانگو' در كشور پاكستان برترین صعود ورزشی در تاریخ صخره‌نوردی كشور محسوب می‌شود.

'كاوه كاشفی' روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دیواره‌های صخره نوردی 'ترانگو تاور' در منطقه قراقروم پاكستان عظیم ترین و سخت‌ترین دیواره‌های دنیا محسوب می شوند كه تا كنون كمتر كسی آنها را صعود كرده است.

وی اظهارداشت: تا كنون هیچ تیمی از ایران برای صعود به این دیواره های اقدام نكرده است.

رییس هیئت كوهنوردی استان تهران بیان كرد: صخره نوردان تهرانی بلند‌ترین دیواره منطقه را با بیش از 6 هزار متر بلندی را انتخاب كرده‌اند كه از درجه سختی بالایی برخوردار است.

وی یادآور شد: اعضای این تیم حدود 45 روز برای این صعود تلاش می‌كنند.

كاشفی گفت: شرایط در ارتفاع بالای 6 هزار در حدی است كه به سختی می توان راه رفت اما این صخره نوردان باید دراین ارتفاع كارهای فنی را انجام دهند.

وی ادامه داد: تمامی این كوهنوردان با هزینه كاملا شخصی برای این صعود اقدام می كنند.

كاشفی اظهارداشت: هر كدام از این ورزشكاران برای صعود بیش از 20 میلیون تومان هزینه لازم دارند.

اوایل تابستان امسال یك تیم 12 نفره از صخره نوردان تهرانی برای صعود به برج‌های ترانگو در منطقه قراقروم پاكستان راهی این كشور می‌شود.

صخره‌های ترانگو به شكل برج‌های مخروطی در منطقه قراقروم پاكستان وجود دارند و این منطقه به دلیل برخوداری از دیواره‌های عظیم به بهشت صخره‌نوردی دنیا معروف است.

منبع:ایرنا

+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در شنبه دوم اردیبهشت 1391 و ساعت 10:44 |

چهارم و پنجم اسفند1390 ششمین برنامه آمادگی برج ترانگو بر روی دیواره لجور در استان مرکزی اجرا شد. 

هدف اصلی این برنامه انجام صعودهای سرعتی و استقامتی  در شرائط هوای سرد و زمستانه همراه با بارکشی و  بیواک بر روی دیواره بود ، که خوشبختانه مطابق برنامه اجرائی شد. در این برنامه مجموعا" 12 صعود بر روی 8 مسیر که عمدتا" مسیرهای دشوار دیواره نیز بودند توسط 13 نفر اعضاء تیم انجام گرفت و کلیه نفرات یک شب در نقاط مختلف دیواره بیواک نمودند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در سه شنبه نهم اسفند 1390 و ساعت 10:32 |

گزارش ذيل مربوط به يکی از شاخصترين صعود هاي انجام گرفته بر روي برج بي نام ترانگو(6251 متر) دردهه۸۰ است . گزارش زیر در AAJ منتشر شده .

دو کوهنورد فني و قدرتمند لهستاني و سوئيسي به نامهاي وويتک کورتيکا((Wojciech Kurtyka,و ارهارد لرتان(Lortan Erhard)در سال 1988 موفق به گشايش مسيري جديد در رخ شرقی برج بي نام ترانگو شدند اين اولين صعود دو نفره بر روي اين برج بود که توسط اين دو هيماليا نورد جسور به انجام رسيد. در ادامه گزارش اين برنامه را که توسط وويتک کورتيکا نگاشته شده را مشاهده کنيد:


برچسب‌ها: گزارش سایرین
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در پنجشنبه بیستم بهمن 1390 و ساعت 6:26 |

اولین  صعود قله دماوند در زمستان سال 1390 توسط اعضای تیم ترانگو در تاریخ یکم دیماه به انجام رسید. گروه12 نفره کوهنوردان متشکل از 10 عضو اصلی تیم برج ترانگو و دو نفر میهمان طی یک برنامه سه روزه از 30 آذر تا 2 دیماه 1390 به سرپرستی کوهنورد و دیواره نورد پیشکسوت آقای  ساعد نجفی(حاجی نجفی) موفق شدند قله 5671 متری دماوند را از جبهه جنوبی صعود کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهدی فرهادی در پنجشنبه هشتم دی 1390 و ساعت 6:0 |